ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ
Γνωρίζουμε ότι η συμμετοχή μας στα εξ αποστάσεως μαθήματα διέπεται από την 131451/ΓΔ4/30-09-2020 ΦΕΚ 4264 Β΄/2020 του ΥΠΑΙΘ και ισχύουν όλοι οι κανονισμοί για τη συμμετοχή και την ορθή συμπεριφορά μας, ως μαθητές/τριες, κατά τη διδασκαλία.

Βρίσκουμε το personal room του διδάσκοντα που έχουμε την συγκεκριμένη ώρα από το πρόγραμμα που θα μας δοθεί

Πατάμε στον σύνδεσμο και συνδεόμαστε απευθείας:

1. Χρήση υπολογιστή: επιλέγουμε Open Cisco Webex Meetings ή κατεβάζουμε την εφαρμογή (open the desktop app). Εφόσον συνδεθούμε μέσω λογισμικού πλοήγησης (browser), δεν απαιτείται η συμπλήρωση email.
  2. Χρήση tablet/κινητού: θα σου ζητηθεί́ η εγκατάσταση της εφαρμογής Webex Meetings.

Επισημαίνεται ότι κατά την είσοδο στην εφαρμογή, όταν ζητείται e-mail βάζουμε το έγκυρο mail μας (π.χ. aa@aa.com).

Στο όνομα χρήστη (username) πρέπει να βάλουμε το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μας όνομα και επίθετο, αλλιώς δεν γινόμαστε δεκτοί από τον/την καθηγητή/τρια μας

Στο ακόλουθο έγγραφο αναφέρονται οι οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας για το πως θα συνδεθούμε στην πλατφόρμα webex: