ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ στο 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Δεκ 201927

Οι καθηγητές και οι μαθητές του 5ου Γυμνασίου Καρδίτσας γιόρτασαν τον ερχομό των Χριστουγέννων με μια ιδιαίτερα ζεστή και ενδιαφέρουσα εκδήλωση. Τα εορταστικά ποιήματα και κείμενα, πλαισιωμένα από τις μελωδίες της χορωδίας, και η χρήση των Νέων Τεχνολογιών με ήχο και εικόνα έδωσαν την ευκαιρία σε όλους να ζήσουν ένα κλίμα κατάνυξης και θαλπωρής. Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του σχολείου εξέφρασαν τις θερμές τους ευχαριστίες στους συντελεστές της Χριστουγεννιάτικης ατμόσφαιρας: τις συναδέλφους καθηγήτριες κα. Καβάλλα Αφροδίτη και κα. Τσαντίκου Βάνα  και όλους τους μαθητές που συμμετείχαν ενεργά στην εορταστική εκδήλωση.

Παράλληλα διοργανώθηκε από τους μαθητές των ομάδων σχολικών δραστηριοτήτων- προγραμμάτων χριστουγεννιάτικο bazaar με πολύ μεγάλη επιτυχία. Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκε το Χριστουγεννιάτικο Bazaar στο σχολείο μας. Οι δημιουργίες των μαθητών – κατασκευές, χειροτεχνίες και γλυκά- οι οποίοι εκτός από ικανοί δημιουργοί απέδειξαν ότι είναι και άξιοι στο να προωθούν τις δημιουργίες τους ήταν καταπληκτικές. Θερμά συγχαρητήρια και στον υπεύθυνο της διοργάνωσης, συνάδελφο εκπαιδευτικό, κ. Βασίλη Αλεξίου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του σχολείου εύχονται σε όλους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με ΥΓΕΙΑ και ΑΓΑΠΗ.

Δεκέμβριος 2019