Πρόσκληση – Ενημέρωση γονέων

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες ,

Η καινούργια σχολική χρονιά έχει  ξεκινήσει και η επιτυχημένη ολοκλήρωσή της εξαρτάται από όλους όσοι συμμετέχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία, θεσμικοί φορείς της παιδείας εκπαιδευτικοί, μαθητές/τριες και οικογένεια.

Για το λόγο αυτό , παράλληλα με τις ευχές μας για μια δημιουργική και χαρούμενη σχολική χρονιά κρίνουμε απαραίτητο να σας ενημερώσουμε για θέματα που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής κοινότητας, διότι πιστεύουμε πως ο ενημερωμένος γονέας θα στηρίξει αποτελεσματικά την προσπάθειά μας.

Σας προσκαλούμε σε ενημερωτική συνάντηση που έχει προγραμματιστεί στις 24-10-2018, ημέρα Τετάρτη και ώρα 6:00 μ.μ. , στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου μας. Η  παρουσία  σας κρίνεται απαραίτητη. Στη συνάντηση θα συμμετέχουν και μέλη του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Ειρήνη Κουμανδράκη