4η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Με αφορμή την 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού , πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας  πολλές δραστηριότητες, αθλητικές , καλλιτεχνικές, πολιτιστικές καθώς και προβολές ταινιών σχετικών με το θέμα της ημέρας .

Στην αυλή του σχολείου οι μαθητές μας έπαιξαν πινγκ – πονγκ, βόλεϊ, μπάντμιντον και ποδόσφαιρο.

Οι τοίχοι του σχολείου διακοσμήθηκαν  με  κολάζ,  συνθήματα με αθλητικό περιεχόμενο και ζωγραφιές με στιγμιότυπα από διάφορα αθλήματα.

Ομάδες μαθητριών παρουσίασαν χορογραφίες μοντέρνου χορού και χορευτικά  του σχολείου μας, χόρεψαν δημοτικούς χορούς από τη Θράκη και τη Μακεδονία.

Η Διεύθυνση του σχολείου ευχαριστεί την γυμνάστρια κ. Χατζηκουκούτση, τους καθηγητές , τους μαθητές  καθώς και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη συμβολή τους στην πραγματοποίηση των δραστηριοτήτων.

20171002_092730

20171002_092748