Ιαν 2024 16

Συμμετοχή σε εθνικό πρόγραμμα e-Twinning

Κατηγορία ΔΡΑΣΕΙΣ ΝΕΑ      | 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή σε εθνικό πρόγραμμα e-Twinning

Στα πλαίσια του μαθήματος «Σχολικός Επαγγελματικός Προσανατολισμός-Εργαστήρια Δεξιοτήτων» της Γ΄ Γυμνασίου οι μαθητές του τμήματος Γ2 υλοποιούν σε συνεργασία με το 4ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου το εγκεκριμένο εθνικό πρόγραμμα e-Twinning «Οραματίζομαι το μέλλον μου: Καλλιέργεια δεξιοτήτων και αξιοποίηση των θετικών δυνάμεων στο σχεδιασμό ζωής και σταδιοδρομίας». Στόχος του προγράμματος είναι η πληροφόρηση για τα επαγγέλματα και η ανάπτυξη δεξιοτήτων συνεργασίας και επικοινωνίας. Η ανάπτυξη δεξιοτήτων στοχοθέτησης, η αξιοποίηση των θετικών ψυχοκοινωνικών δυνάμεων και η καλλιέργεια της ψυχικής ανθεκτικότητας των μαθητών.

Ακολουθούν εργασίες μαθητών

Etwinning εργασία 1Etwinning εργασία 2Etwinning εργασία 3