![]() |
Στα πλαίσια του επαγγελματικού προσανατολισμού και της συνέχειας της φοίτησης των μαθητών μετά το γυμνάσιο, η Γ’ γυμνασίου του σχολείου μας επισκέφτηκε το Επαγγελματικό Λύκειο Χαϊδαρίου. Οι συνάδελφοι του ΕΠΑΛ ενημέρωσαν διεξοδικά τα παιδιά :
α)για τις επιλογές που έχει ένα παιδί μετά το Γυμνάσιο και την δυνατότητα που έχουν αν επιλέξουν το ΕΠΑΛ στη Α Λυκείου να επιστρέψουν στο Γενικό Λύκειο αν επιθυμούν στη Β Λυκείου, β)για τις επαγγελματικές δυνατότητες που τους εξασφαλίζει η φοίτηση σε κάποιο τομέα – ειδικότητα ενός ΕΠΑΛ και γ) για τους τομείς που υπάρχουν στο συγκεκριμένο ΕΠΑΛ |
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |