5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Δεκ 2022 28

Ενισχύοντας το Χαμόγελο του Παιδιού και την Make a wish.

Κατηγορία Χωρίς κατηγορία      | Γυμνάσιο (Διευθυντής: Αδάμης Ευθύμιος) | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενισχύοντας το Χαμόγελο του Παιδιού και την Make a wish.

Χριστούγεννα!!!

Ημέρα αγάπης και τα παιδιά του 5ου Γυμνασίου Αγρινίου θέλησαν να εκφράσουν τη δική τους αγάπη ενισχύοντας το Χαμόγελο του Παιδιού και την Make a wish.
Οι μαθητές μας αγοράζοντας τετράδια από το Χαμόγελο του Παιδιού ανέπτυξαν τον εθελοντισμό .Με τη δωρεά τους στην Make a wish θα εκπληρωθούν οι ευχές των παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες και έχουν στερηθεί την παιδική τους ανεμελιά. Οι μαθητές μας  Μαρίνα Σαλαουνη, Λούλης Γκιούλα, Λυδία Γιαλού, Ιωάννα Τσολκα και Βασιλική Κολοβού    δημιούργησαν το δικό τους αστεράκι  και έστειλαν τις ευχές τους στα παιδιά εκδηλώνοντας αισθήματα αλληλεγγύης , αγάπης και εθελοντισμού .
     Οι δράσεις αυτές πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του μαθήματος Εργαστήρια Δεξιοτήτων και του Σχεδίου Δράσης για την αντιμετώπιση της σχολικής βίας.
Οι υπεύθυνοι καθηγητές
Αλιάγα Ελένη