Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Ρ Ι Ο

ΠΡΟΣ

Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων

5ου Δ.Σχ. Θήβας

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 5ου Δημοτικού Σχολείου Θήβας σας ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά ενός σετ ρομποτικής για τη βελτίωση της παρεχόμενης εκπαίδευσης σε θέματα καινοτομίας και τεχνολογίας.

Επίσης, η τοποθέτηση μηχανισμών απολύμανσης, εντομοαπώθησης και αρωματισμού στις τουαλέτες του σχολείου βοηθά ώστε να βελτιωθούν οι συνθήκες λειτουργίας  και σεβασμού του χώρου.

Y.Γ. Οι φωτογραφίες είναι από  το πρώτο μάθημα ρομποτικής όπου δημιουργήσαμε με το σετ ρομποτικής που μας προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων, τον Milo, το ρομποτάκι εξερεύνησης του διαστήματος της NASA.