Για το σχολικό έτος 2021-22 ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας έχει καταρτίσει έναν κανονισμό λειτουργίας του σχολείου μας. Είναι καλό να διαβαστεί και από τους γονείς του σχολείου μας για να γνωρίζουν τους κανόνες με βάση τους οποίους λειτουργούμε.

Εφιστούμε την προσοχή σας στην ευθύνη που έχετε ως γονείς και κηδεμόνες ή συνοδοί στην έγκαιρη προσέλευσή σας το πρωί αλλά και στην αναχώρηση των παιδιών. Πρέπει να βρίσκεστε κοντά στις εισόδους αποχώρησης και έχετε την ευθύνη να τα παραλάβετε μιας και δεν είναι δυνατόν οι εφημερεύοντες εκπαιδευτικοί να γνωρίζουν τον τρόπο αποχώρησης ( μόνα τους ή με συνοδεία) και των 260 παιδιών που φοιτούν τη φετινή χρονιά στο σχολείο. Σε περίπτωση που για κάποιον λόγο αλλάξει ο τρόπος αποχώρησης ή υπάρξει κάποια καθυστέρηση από τη μεριά σας οφείλετε να ενημερώσετε τηλεφωνικά το σχολείο ώστε να φροντίσει ιδιαίτερα την ώρα και τον τρόπο αποχώρησης του παιδιού σας.

Παρακάτω σας επισυνάπτουμε τον Εσωτερικό Κανονισμό λειτουργίας του σχολείου: