Αγαπητοί γονείς,

Μετά από απόφαση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων από τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020 και για δύο εβδομάδες τα δημοτικά σχολεία θα παραμείνουν κλειστά.

Το σχολείο μας ακολουθώντας  αυτή την απόφαση προχωρά σε εξ αποστάσεως εκπαίδευση από την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου.

Τα μαθήματα θα γίνονται καθημερινά από τις 2-5 το απόγευμα.

Επίσης, κάθε πρωί στις 9  η ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ -από τη συχνότητα της ΕΡΤ2- θα έχει την εκπομπή «ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ» όπου θα γίνεται διδασκαλία που θα αφορά όλες τις τάξεις του δημοτικού.

Δεν έχουμε ενημερωθεί ακόμη για τις λεπτομέρειες  λειτουργίας της τηλε-εκπαίδευσης αλλά σας προτρέπουμε να ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα του σχολείου μας τακτικά και να παρακολουθείτε τα e-mails σας που μας έχετε δηλώσει. Καλό θα ήταν να ελέγχετε και στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία και τα spam μιας και έχει διαπιστωθεί ότι σε κάποιους γονείς τα mails από το myschool καταλήγουν εκεί.

Γνωρίζοντας τη δυσκολία του εγχειρήματος που ξεκινάμε και έχοντας την πεποίθηση ότι η  δια ζώσης διδασκαλία μέσα στις αίθουσες δεν αντικαθίσταται ευχόμαστε δύναμη, κατανόηση, υπομονή και προπάντων ΥΓΕΙΑ σε όλους μας .

Καλή  αντάμωση …

Τηλέφωνο επικοινωνίας:  22620-27013