Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι και κατά την τρέχουσα  σχολική χρονιά στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Θήβας θα υπάρχει σχολική ψυχολόγος που θα στηρίζει και θα ενημερώνει μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς με δυνατότητα για ομαδικές και ατομικές συναντήσεις.

Τα θέματα για τα οποία μπορείτε να απευθύνεστε στην ψυχολόγο και την κοινωνικό λειτουργό  αφορούν δυσκολίες στη μάθηση και τη σχολική ζωή των παιδιών, ανησυχίες σας γύρω από τη συμπεριφορά και το μεγάλωμά τους και ζητήματα συνεργασίας με το σχολείο.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να επικοινωνούν στο τηλέφωνο του σχολείου (22620-27013) προκειμένου να κλείσουν ραντεβού σε χώρο που θα λειτουργεί εντός του σχολείου. Σας πληροφορούμε ότι η ψυχολόγος κ. Μαρία Βάθη θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Δευτέρα.

Ελπίζουμε ότι το  πρόγραμμα  αυτό θα συμβάλλει στην επικοινωνία, τη βελτίωση των σχέσεων και την προσωπική εξέλιξη τόσο των παιδιών όσο και όλων μας.

Είμαστε στην διάθεσή σας για επιπλέον πληροφορίες.