Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι και  κατά την τρέχουσα  σχολική χρονιά το σχολείο μας διαθέτει κοινωνική λειτουργό και ψυχολόγο.   Σε αυτή την επιστημονική ομάδα μπορούν να απευθύνονται  παιδιά,  γονείς και  εκπαιδευτικοί του σχολείου με δυνατότητα για ομαδικές και ατομικές συναντήσεις.  Τα θέματα για τα οποία μπορείτε να απευθύνεστε στην ψυχολόγο και τον κοινωνικό λειτουργό  αφορούν δυσκολίες στη μάθηση και τη σχολική ζωή των παιδιών, ανησυχίες σας γύρω από τη συμπεριφορά και το μεγάλωμά τους και ζητήματα συνεργασίας με το σχολείο.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να επικοινωνούν στο τηλέφωνο του σχολείου (22620-27013) προκειμένου  να κλείσουν ραντεβού σε χώρο που θα λειτουργεί εντός του σχολείου. Σας πληροφορούμε ότι η ομάδα αυτή θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Παρασκευή.

Ελπίζουμε ότι το νέο αυτό πρόγραμμα θα συμβάλλει στην επικοινωνία, τη βελτίωση των σχέσεων και την προσωπική εξέλιξη τόσο των παιδιών όσο και όλων μας.

Είμαστε στην διάθεσή σας για επιπλέον πληροφορίες.

Ο  Διευθυντής του σχολείουdoctor_2150b11b-de1e-4bd2-a456-b7b81525dc75