Καλεσμένοι του 4ου Γυμνασίου Θήβας βρέθηκαν οι μαθητές του Α1 του σχολείου μας προκειμένου να παρακολουθήσουν την έκθεση φωτογραφίας της ομάδας ΙΡΙΔΑ του γυμνασίου. Μαθητές όλων των τάξεων φωτογράφισαν ελεύθερα τοπία, φυτά, κτίρια και ό,τι άλλο τράβηξε την προσοχή και το ενδιαφέρον τους. Μικροί και μεγάλοι εντυπωσιαστήκαμε από την προσπάθεια των γυμνασιοπαίδων που έγινε υπό την καθοδήγηση της εκπ/κού κ. Αθανασίας Κυλάφη-Μουταφτσή.

Οι μικροί μαθητές μας με τη φροντίδα της δασκάλας τους κ. Βιβή Ζυγομάνη και του εκπ/κού Εικαστικών του σχολείου μας κ. Γκαμπριέλ Γκράμα προσπάθησαν να “αντιγράψουν” τις φωτογραφίες και να τις μετατρέψουν σε έργα ζωγραφικής. Τα πήγαν περίφημα και ισοφάρισαν στο σκορ τους “μεγάλους”.

Οι μικροί μαθητές μας σε ρόλο επίτιμων καλεσμένων έδωσαν τα βραβεία και τους επαίνους στους διακριθέντες φωτογράφους.

Σας παραθέτουμε και τη διεύθυνση με τη σχετική ανάρτηση που έγινε στο ιστολόγιο του 4ου Γυμνασίου Θήβας που … ανακαλύψαμε μετά τη δική μας ανάρτηση: