Η Α΄, η Β΄ και η Γ΄ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε μία εκπαιδευτική- ψυχαγωγική εκδρομή που θα μείνει αξέχαστη σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς.

Η Α΄ τάξη συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Η κοιλάδα των δεινοσαύρων». Η Β΄ τάξη, με αφορμή το μάθημα της Μελέτης του Περιβάλλοντος παρακολούθησε τις «4 εποχές- Έθιμα του Πάσχα». Η Γ΄τάξη «έπαιξε» με τα παλιά παραδοσιακά παιχνίδια. Όλοι ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Πολιτιστικού Πάρκου Κερατέας καβάλα στον Τρεχάλα, το τρενάκι που καρτερικά μετέφερε φωνές και γέλια των μαθητών μας.

Οι φωτογραφίες που παραθέτουμε δε μπορούν να δείξουν τη χαρά και την εμπειρία που πήραν οι μαθητές μας μιας και τα συναισθήματα πολύ δύσκολα «φυλακίζονται» σε στατικές φωτογραφίες. Όμως,τους  δώσαμε την υπόσχεσή μας ότι η εκδρομή θα επαναληφθεί και θα συμμετάσχουμε σε κάποια από τα δεκάδες προγράμματα που υλοποιούνται στο φιλόξενο χώρο του πάρκου.