ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ LIBRARY4ALL

από 5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ Κάτω από: Γενικά, Δραστηριότητες | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Δ1 και Δ2 που συμμετείχαν στο πρόγραμμα «Νοιάζομαι και δρω», αιτήθηκαν στο Library4all  τη δωρεά-χορηγία βιβλίων για τον εμπλουτισμό της ιδρυμένης σχολικής μας βιβλιοθήκης. Η ανταπόκριση ήταν άμεση στο αίτημα των μαθητών μας.

Με τη δωρεά 30 λογοτεχνικών βιβλίων, σε μια δύσκολη σχολική χρονιά, όπως αυτή που διανύουμε, το Library4all γέμισε με χρώμα το σχολείο μας, έφερε το χαμόγελο στα μάτια των μαθητών μας και την ελπίδα πως μπορούμε ακόμα να ονειρευόμαστε για ένα όμορφο και δημιουργικό μέλλον.

Ευχόμαστε να συνεχίσουν το αξιέπαινο έργο τους και να προσφέρουν τη χαρά της ανάγνωσης και της γνώσης σε όλο και περισσότερα παιδιά.

Ευχαριστούμε από καρδιάς το Library4all για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά τους να εμπλουτιστεί η βιβλιοθήκη του σχολείου τους με λογοτεχνικά βιβλία.

5o ΔΣ Ρόδου – Δωρεά βιβλίων από το Library4all