ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ BRAVO SCHOOLS 2019 ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Ο Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης ΑνάπτυξηςBravo Schools 2019 ολοκληρώθηκε με επιτυχία με τη συμμετοχή  294 σχολείων που με 738 σχολικές προσεγγίσεις κατέγραψαν τις προτάσεις τους για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου. Χιλιάδες ενεργοί πολίτες που κινητοποιήθηκαν και οι οποίοι συμμετείχαν στην ανοιχτή ψηφοφορία με 32.256 ψήφους συνολικά, «ακούγοντας» τα μηνύματα των παιδιών μας και ανταποκρινόμενοι σε αυτά.

Με τη συμμετοχή  μας στο Bravo Schools, το σχολείο μας εντάχθηκε στο ΔΙΚΤΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΕΣΒΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ του ΟΗΕ(in action SGDs Schools Club) και γίναμε μέρος ενός παγκόσμιου Δικτύου Σχολείων!

​Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί – πρέσβεις: Παπαζαχαρίου Ειρήνη Ανθή, Κυρίτση Ελισάβετ, Βουλγαρίδης Στέφανος, Κόγκα Ανθή, Σαβίγκου Μαριάνθη με τα τμήματα Β1, Δ2, Ε1 και Στ του 5ου ΔΣ Πόλεως Ρόδου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: