Αρχική » Νέα - Ανακοινώσεις » Ευχαριστίες στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αγ. Ιωάννη Ρέντη

Ευχαριστίες στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αγ. Ιωάννη Ρέντη

Ευχαριστούμε από καρδιάς τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αγ. Ιωάννη Ρέντη για την ευγενική χορηγία βιβλίων στη Δανειστική Βιβλιοθήκη μας λίγο πριν τις γιορτές. Ήταν το ωραιότερο και πολυτιμότερο Χριστουγεννιάτικο δώρο που θα μπορούσε να λάβει το Σχολείο μας. Τα παιδιά τα υποδέχτηκαν με ενθουσιασμό και τα δανείστηκαν, ανυπομονώντας να τα διαβάσουν κατά τη διάρκεια των σχολικών διακοπών.

Καλή συνέχεια στο αξιέπαινο έργο σας που συμβάλλει στην προώθηση της φιλαναγνωσίας και στέκεται αρωγός στην εκπαιδευτική διαδικασία. Κοινός στόχος και προσπάθεια η αγάπη για το βιβλίο να εδραιωθεί στην καρδιά των μαθητών μας και να τους συντροφεύει σε όλη τους τη ζωή.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αγ. Ιωάννη Ρέντη

16/4/1972: Εκτοξεύεται από το Κέιπ Κένεντι της Φλόριντα το διαστημόπλοιο «Απόλλων 16» με κατεύθυνση τη Σελήνη