Ιούν 24

Μια Διαφορετική Μαγική Βιβλιοθήκη στην αυλή του σχολείου μας!

Λίγο πριν το τέλος και με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος, μια μοναδική εμπειρία απόλαυσαν οι μαθητές του σχολείου μας!

Φέτος, είχαμε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσουμε μια μοναδική βιβλιοθήκη, η οποία δημιουργήθηκε χάρις στο όραμα και το μεράκι υπέροχων ανθρώπων.

Τους ευχαριστούμε  πολύ για την αποδοχή της πρόσκλησής μας αλλά και για την όλη τους παρουσίαση!

Η Κινητή Βιβλιοθήκη του Δήμου Κερατσινίου -Δραπετσώνας “προσγειώθηκε”, μετά από πολύ κόπο, στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας και σκόρπισε πολλά χαμόγελα σε μικρούς και μεγάλους.

Προσκεκλημένη μας η κ. Σβορώνου, επίσημη εκπρόσωπος της WWF στην Ελλάδα και αναγνωρισμένη συγγραφέας Παιδικής και Νεανικής Λογοτεχνίας, η οποία με αστείρευτο κέφι και υπομονή έπαιξε, δημιούργησε και μας ενέπνευσε όλους μας!

Σας ευχαριστούμε πολύ κ. Σβορώνου!

Θερμές ευχαριστίες στις κυρίες Κορκίδη Μαρία, Διευθύντρια Αθλητισμού, Πολιτισμού και Παιδείας του Δήμου Κερατσινίου Δραπετσώνας,

καθώς και στην κ. Νέλλη Γιαννούλη, Προϊσταμένη Δημοτικών Βιβλιοθηκών, Αρχείου και Μουσείων του Δήμου Κερατσινίου

Δραπετσώνας για τη διάθεση, τον χρόνο, τις γνώσεις και τις εμπειρίες που απλόχερα μοιράστηκαν μαζί μας!

Καλή συνέχεια στο υπέροχο έργο σας!

λεωφορείο 1      βιβλιοθηκη9

λεωφορειο 2  ζώης