Φεβ 21

Εγγραφές μαθητών για τη φοίτηση στην Α΄ Τάξη (Σχολικό έτος 2021-2022)

5ο & 14ο Δημοτικά Σχολεία Νίκαιας

ΕΙΚΟΝΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Αγαπητοί Γονείς,

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη, για το σχολικό έτος 2021-2022, θα γίνονται στο Γραφείο του 14ου Δ.Σ. (1ος όροφος), από τις 1/03/2021 έως και τις 20/03/2021, κατά τις ώρες: 9.00 π.μ-12.00π.μ.(καθημερινά) μετά από τηλεφωνικό ραντεβού, στο τηλέφωνο 2104934304.

Κατά το σχολικό έτος 2021-2022 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015. Επισημαίνεται ότι κατά την περίοδο των εγγραφών, είναι απαραίτητη η τήρηση των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορωνοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.) (https://eody.gov.gr/loimoxi- apo-to-neo-koronoio-covid-19-odigies-profylaxis-gia-to-koino/ & https://eody.gov.gr/covid-19-odigies-gia-ti- chrisi-maskas-apo-to-koino/).

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την αποφυγή συνωστισμού επισημαίνουμε πως δεν έχει καμιά σημασία η σειρά με την οποία θα εγγραφεί ο κάθε μαθητής στο σχολικό συγκρότημα.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν το 2015

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. Πιστοποιητικό γέννησης (αναζητείται από τις σχολικές μονάδες)ή ληξιαρχική πράξη γέννησης για τους αλλοδαπούς μαθητές.
  2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του παιδιού στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Πρόσφατος λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή ΕΥΔΑΠ (όπου η αναγραφόμενη διεύθυνση κατοικίας να είναι στο όνομα ενός εκ των δύο γονέων) ή συμβόλαιο ενοικίου επικυρωμένο από την Εφορία.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)– συμπληρώνεται από τις ειδικότητες Παιδίατρου ή Γενικού Ιατρού (δίνεται από το Νηπιαγωγείο)
  5. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Ολοήμερα Τμήματα

Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους. Οι Διευθυντές/τριες και οι Προϊστάμενοι/ες των Δημοτικών Σχολείων κάνουν δεκτές όλες ανεξαιρέτως τις αιτήσεις των γονέων/κηδεμόνων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις, σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 118139/Δ1/9-9-2020, Υ.Α.(Β 3838).

Για την Αίτηση Εγγραφής, πατήστε: ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (1)

Για το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή, πατήστε: ΑΔΥΜ_ (1)

Για να δείτε τις οδούς της Περιφέρειας του Σχολείου, πατήστε: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΔΩΝ (1)

Για την αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο , πατήστε: ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ (1)