Σεπ 20

Αγιασμός- Έναρξη Σχολικής χρονιάς 2020-21

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε πως ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 14/9/2020, χωρίς την παρουσία γονέων, ως εξής:

• Προσέλευση μαθητών, 10:45 π.μ

• Αγιασμός, 11:00 π.μ

• Αποχώρηση μαθητών, 11:30 π.μ

Α) Οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεων θα προσέλθουν και θα αποχωρήσουν από την είσοδο της οδού Αμυραδάκη, ενώ οι μαθητές των Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ τάξεων από την είσοδο της οδού Θειρών (Πεζόδρομος).

Από τις παραπάνω οδούς θα προσέρχονται και θα αποχωρούν εφεξής  οι μαθητές/ήτριες των εν λόγω τάξεων, μέχρι τη λήξη της τρέχουσας σχολικής χρονιάς, για την αποφυγή συνθηκών συγχρωτισμού.

Β) Οι μαθητές, θα φέρουν υποχρεωτικά προστατευτική μάσκα, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου και  θα έχουν μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες, καθώς θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ:

1. Από την Τρίτη 15/9 η προσέλευση  όλων των μαθητών και μαθητριών θα είναι από τις 8.00 έως και τις 8.15 (πάντα με τη χρήση προστατευτικής μάσκας στους εσωτερικούς χώρους, σύμφωνα με τις οδηγίες).
  2. Την Τρίτη, 15/9 η Α1 τάξη θα σχολάσει στις 11.30, ενώ οι υπόλοιπες τάξεις θα σχολάσουν στις 12.25.
  3. Για τις επόμενες ημέρες θα υπάρχει καθημερινή ενημέρωση!

Καλή σχολική χρονιά!

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ