Απρ 16

Τηλ: 6947520404-6977333075

Νίκαια, 14/4/2016

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΔΡΟΜΗ

Το Δ.Σ. Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας διοργανώνει εκδρομή το Σάββατο 4 Ιουνίου 2016, στο δάσος Αρβανίτσας στον Δήμο Λειβαδιάς. Θα επισκεφθούμε ένα από τα ομορφότερα ορεινά τοπία της Στερεάς Ελλάδας, το οροπέδιο «Λάκα της Αρβανίτσας» ή απλά «Αρβανίτσα» που απλώνεται σε ύψος 1.100 μέτρων καταλαμβάνοντας μια έκταση μερικών δεκάδων στρεμμάτων.

Το ορεινό αυτό λιβάδι αποτελεί έναν προσφιλή χώρο αναψυχής για εκατοντάδες επισκέπτες. Υπάρχουν διαμορφωμένοι χώροι αναψυχής για τα παιδιά και τα Σαββατοκύριακα λειτουργεί αναψυκτήριο με άφθονο φαγητό (αξίζει τον κόπο να αναζητήσετε στο ίντερνετ φωτογραφικό υλικό).

Λίγο νωρίτερα θα προηγηθεί επίσκεψη στo σπουδαιότερο βυζαντινό μνημείο της Ελλάδας του 11ου αι’, την Μονή του Οσίου Λουκά του Στειριώτη  που είναι ιδρυμένο σε γραφική πλαγιά στις δυτικές υπώρειες του Ελικώνα, κοντά στην αρχαία Στειρίδα. www.osiosloukas.gr

Σίγουρα θα επιστρέψετε πολλές φορές στο ίδιο μέρος για να ζήσετε την ίδια μοναδική εμπειρία με την οικογένειά σας!

Τιμή συμμετοχής: 10 ευρώ

Παρακαλούμε να αποστείλλετε το έντυπο συμμετοχής σας μέχρι την Παρασκευή 20/5/2016 στον δάσκαλο-α της τάξης σας καθώς και τα χρήματα στο γραφείο του συλλόγου κάθε Τρίτη 8:00-10:00 π.μ.

—————————————————————————————————————–

ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Ο κάτωθι υπογεγραμμένος ………………………………………………………………………………….δηλώνω ότι επιθυμώ να συμμετάσχω στην καλοκαιρινή εκδρομή του Συλλόγου γονέων & κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας, το Σάββατο 4 Ιουνίου 2016.

Αρ. ατόμων που θα συμμετάσχουν ……..

Τηλέφωνο επικοινωνίας…………………………………….

Ο/Η Δηλών-ούσα