θεατρική παράσταση

Εκδήλωση φύλαξης

Φύλαξη

Χθες Παρασκευή 12-07-2019 η Μετασχολική φροντίδα (φύλαξη) παρουσίασε στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας δύο θεατρικές παραστάσεις με τη συμμετοχή των μαθητών της Δ΄ Τάξης.

Συγκεκριμένα οι μαθητές της Δ2 Τάξης παρουσίασαν το έργο του Ευγένιου Τριβιζά «Ποιος έκανε πιπί στη μέση του Μισισιπή», οι δε μαθητές της Δ1 το έργο του ίδιου συγγραφέα «ο Αναστάσης και η ουρά της στάσης». Την επιμέλεια και των δύο θεατρικών παραστάσεων είχε η κ. Κωστράκη, η οποία κατάφερε μαζί με τους μαθητές να παρουσιάσουν ένα θαυμάσιο αποτέλεσμα. Η προετοιμασία και οι πρόβες έγιναν αποκλειστικά στις ώρες της φύλαξης. Αξίζουν πολλά πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές που συμμετείχαν, στην κ. Κωστράκη και τέλος σε όλους εσάς, που με το χειροκρότημά σας ανταμείψατε τον κόπο και τις προσπάθειες των μαθητών.