HP dx2400/dx2450 computer with Advanced Micro Devices Business Class is pictured in this undated handout photo

Αίθουσα υπολογιστών

Στο σχολείο μας εδώ και λίγο καιρό λειτουργεί η αίθουσα υπολογιστών. Αυτή τη στιγμή λειτουργούν 14 υπολογιστές, οι οποίοι είναι συνδεδεμένοι με το διαδίκτυο.

Οι υπολογιστές αυτοί είναι όλοι τους μεταχειρισμένοι και με μια αναβάθμιση που έγινε και με την επιλογή του κατάλληλου λειτουργικού συστήματος, λειτουργούν σε ικανοποιητικό βαθμό για τις ανάγκες του Σχολείου.

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους, όσοι συνέβαλαν στην υλοποίηση αυτής της προσπάθειας και συγκεκριμένα τον κ. Μπινιάκο Γεώργιο που προσέφερε 6 καινούριες οθόνες, το Συντονιστικό Γραφείο Μονάχου που μας προσέφερε 4 υπολογιστές, τον κ. Σφακιανάκη Αντώνιο για την προσωπική του εργασία και την προσφορά ενός υπολογιστή και μιας οθόνης, την κ. Μπουλουμπάση Βασιλική, η οποία προσέφερε έναν υπολογιστή και μια οθόνη και τέλος τη Μετασχολική φροντίδα για την υλική υποστήριξη που μας παρείχε.