Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή είναι απαραίτητο για τη συμμετοχή στις σχολικές δραστηριότητες. Συμπληρώνεται μετά από προληπτική ιατρική εξέταση που περιλαμβάνει ιστορικό και φυσική εξέταση, σύμφωνα με Φύλλο ιατρικής εξέτασης για το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή. Περαιτέρω ειδικός έλεγχος γίνεται μόνο εάν υπάρχουν ειδικές ιατρικές ενδείξεις. Στο ΑΔΥΜ σημειώνονται τα πορίσματα της εξέτασης που αφορούν το Σχολείο. Σε περίπτωση αλλαγής της κατάστασης υγείας του παιδιού το ΑΔΥΜ επικαιροποιείται με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων.

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) αφορά:

α) τους μαθητές  που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη

β) και τους μαθητές που θα φοιτήσουν στην Δ’ τάξη

για το σχολικό έτος 2016-2017.

Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) γίνεται δεκτό μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2016.

Κατεβάστε το αρχείο εδώΑΔΥΜ

Κατηγορίες: Νέα & Ανακοινώσεις, Σχ. Έτος 2015-2016. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.