Δήλωση συγκατάθεσης για δωρεάν διανομή μπανάνας

Αγαπητοί γονείς – κηδεμόνες των μαθητών μας, σας ενημερώνουμε ότι η εταιρία ΝΤΟΛ ΕΛΛΑΣ  Ε.Π.Ε σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας διοργανώνει ενημέρωση των μαθητών στο πλαίσιο του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης για τα οφέλη της καθημερινής κατανάλωσης φρούτων και κατ΄ επέκταση, στην αλλαγή διατροφικών συνηθειών, με στόχο την υιοθέτηση της υγιεινής διατροφής. Επειδή το πρόγραμμα περιλαμβάνει και Δωρεάν διανομή μπανάνας, η κατανάλωση της οποίας δεν ενδείκνυται σε ορισμένες ομάδες πληθυσμού για το λόγο αυτό ζητάμε την συγκατάθεσή σας ή όχι για την χορήγηση μπανάνας στο παιδί σας. Έτσι αφού υπογράψετε θετικά ή αρνητικά την παρούσα δήλωση παρακαλούμε να επιστραφεί πίσω στο σχολείο το αργότερο έως την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2016 , γιατί η διανομή θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016.

Δήλωση Συγκατάθεσης για Δωρεάν διανομή φρούτων (μπανάνας) στο σχολείο

Κατηγορίες: Σχ. Έτος 2015-2016. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.