Ο

Μαθήματα ποδηλάτου στο σχολείο μας!

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Μετά την επιτυχία που είχε η ποδηλατοδρομία την περσινή σχολική χρονιά, ο σύλλογος διδασκόντων αποφάσισε φέτος να διευρύνουμε το πρόγραμμα εκμάθησης ποδηλάτου. Μία φορά τον μήνα ανά τμήμα, τα παιδιά θα έρχονται στο σχολείο με ποδήλατα και θα εκπαιδεύονται στη σωστή χρήση του την ώρα της γυμναστικής. Το πρόγραμμα του κάθε τμήματος θα σας κοινοποιηθεί από τους εκπαιδευτικούς και αναρτάται στην ιστοσελίδα του σχολείου μας. Κατά την προσέλευσή τους οι μαθητές θα κλειδώνουν τα ποδήλατα στον χώρο του πάρκινγκ ποδηλάτων και θα τα παίρνουν με την αποχώρηση το μεσημέρι. Η συμβολή των γονέων είναι απαραίτητη για την ασφαλή μετάβαση και αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο, η οποία θα γίνεται με ευθύνη τους. Η χρήση κράνους ποδηλάτου είναι υποχρεωτική για τους συμμετέχοντες. Όσοι μαθητές δεν έχουν ποδήλατο θα ακολουθούν διαφορετικό πρόγραμμα γυμναστικής.