image10 8 2

Επίσκεψη στην πόλη

ΔΡΑΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ 2022-2023 ΔΡΑΣΕΙΣ_ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

image8 11 3 image7 16 3 image6 17 3 image5 18 3 image4 19 3 image3 31 image2 29 3 image1 27 3 image0 53 2 Image 1 57

Στα πλαίσια του μαθήματος “εργαστήρια δεξιοτητων” και του ετησιου προγράμματος για την   “Κυκλοφοριακή Αγωγή” τα τμήματα Β1 και Β2 πραγματοποιήσει επίσκεψη μας στην πόλη μας!
Αρχικά επισκεφτηκαμε το αστυνομικό τμημα και συγκεκριμένα το τμήμα τροχαίας!
Η κ. Αντιγόνη μας περίμενε και μας ξεναγησε στους χώρους της αστυνομίας!Ο διοικητής  της τροχαίας μας υποδέχτηκε με πολλή χαρά και μάλιστα μας είπε ότι για πρώτη φορά επισκέφτηκε σχολείο την υπηρεσία μας!

Στη συνεχεια πήγαμε στη δημοτική βιβλιοθήκη της πόλης μας !Οι υπεύθυνες  μας μίλησαν για την αξία του βιβλίου , καθισαμε και ξεφυλλισαμε τα εκατοντάδες βιβλία που υπήρχαν στα ράφια γύρω μας!Τελος επισκεφτηκαμε το ταχυδρομείο της πόλης μας! Ταχυδρομησαμε και τις επιστολές μας που είχαμε ετοιμασει από πριν στο σχολείο!
Ηταν ένα μαθημα ξεχωριστό, μοναδικο, μακρια απο τους τέσσερις τοίχους μιας ταξης ,καθως αποκομισαμε πολλές γνώσεις και εμπειρίες!

Οι εκπαιδευτικοί

Κουφού Πωλίνα