Οργανισμός Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας (Ο.Α.Σ.Π.)

Αγαπητές Οικογένειες του 5ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου,

την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου του 2017, έλαβε χώρα η πρώτη άσκηση ετοιμότητας της Σχολικής μας Μονάδας. Παρακάτω έχετε στην διάθεσή σας το σχέδιο αυτό. Παρακαλούμε όπως το διαβάσετε, αφού μέσα σε αυτό θα βρείτε πολύτιμες πληροφορίες για εσάς, όπως τον τόπο από τον οποίο θα πάρετε τους μαθητές από το σχολείο, σε περίπτωση διακοπής των μαθημάτων-μετά από ένα τέτοιο γεγονός, αλλά και τον δεύτερο χώρο συγκέντρωσης των μαθητών μας, εάν αυτό κριθεί αναγκαίο. Ο Σύλλογος Διδασκόντων της Σχολικής μας μονάδας έχει το δικαίωμα να επικαιροποιεί το σχέδιο αυτό με στόχο την αποτελεσματική αντιμετώπιση εκτάκτων αναγκών. Τέλος, κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς, θα πραγματοποιηθούν και άλλες ασκήσεις ετοιμότητας εκτάκτων αναγκών.

OASP_SXEDIO_MNHMONIOU_ENERGEION_2017_2018