Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας με μεγάλη επιτυχία η γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι μαθητές της Γ’ τάξης και της Δ΄ τάξης (Δ1 και Δ2) μέσα από τη θεατρική παράσταση μετέφεραν το κλίμα της εποχής βιώνοντας στιγμές από την καθημερινή ζωή στις μέρες της Kατοχής και της απελευθέρωσης.

Κατάφεραν με αυτόν τον τρόπο να ζωντανέψουν μνήμες και εικόνες μεταδίδοντας σε όλους μας συγκλονιστικά συναισθήματα, μηνύματα και γνώσεις.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι δασκάλες Τσεκέ Ελένη, Πρεσβέλου Μαρία και Κονομάρα Ελένη. Η γιορτή εμπλουτίστηκε με τραγούδια ,τα οποία απέδωσε με εξαιρετικό τρόπο η χορωδία υπό την καθοδήγηση της μουσικού του σχολείου μας, κ. Κυρίτση Ευαγγελίας.

SAM_1919 SAM_1895 SAM_1900 SAM_1903 SAM_1905 SAM_1914 SAM_1917