Συμμετοχή του Στ΄2 σε Πανελλήνια Επιστημονική Έρευνα για τις συμπεριφορές που συνδέονται με την υγεία των έφηβων-μαθητών/μαθητριών (Έρευνα HBSC/WHO)

Το διάστημα Οκτωβρίου – Δεκεμβρίου 2022, μαθητές και μαθήτριες του Στ’ 2  συμμετείχαν στην Πανελλήνια Επιστημονική Έρευνα του ΕΠΙΨΕ ( Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο Ψυχικής Υγείας, Νευροεπιστημών και Ιατρικής ακρίβειας “Κώστας Στεφανής”) για τις συμπεριφορές που συνδέονται με την υγεία των έφηβων-μαθητών/μαθητριών (Έρευνα HBSC/WHO).
 Το σχολείο μας ως κομμάτι του δείγματος των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας της χώρας, συμμετείχε με επιτυχία καθώς τα παιδιά συμπλήρωσαν ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο στην αίθουσα των Η/Υ  δείχνοντας ιδιαίτερη σοβαρότητα και ενδιαφέρον για την ερευνητική διαδικασία και το περιεχόμενο της έρευνας. Ευχαριστούμε τη δασκάλα της πληροφορικής κ. Χαραλαμπάκη για τον συντονισμό της δράσης. Αναμένουμε νέα επικοινωνία από το ΕΠΙΨΕ σχετικά με τα αποτελέσματα της έρευνας.
Συγχαρητήρια παιδιά!
Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.