Η γιορτή λήξης του σχολικού έτους από τη Γ΄ τάξη

Φέτος, η Γ’ τάξη στη γιορτή λήξης του σχολικού έτους εμπνεύστηκε από την ελληνική μυθολογία. Τα παιδιά έπαιξαν δύο θεατρικά .

Το πρώτο με τίτλο «Το μήλο  της Έριδας», όπου οι τρεις θεές διεκδικούν δυναμικά , η καθεμιά  με τον τρόπο της, το χρυσό μήλο και το δεύτερο με τίτλο «Η επιστροφή των 12 θεών «.Σ’αυτό οι 12 θεοί αποφασίζουν να κατέβουν από τον Όλυμπο μετά από πολλά  πολλά χρόνια για να γνωρίσουν τον σύγχρονο τρόπο ζωής. Τα παιδιά έπαιξαν τους ρόλους τους με ενθουσιασμό, τραγούδησαν και χόρεψαν, «κλείνοντας την αυλαία «μιας όμορφης και δημιουργικής σχολικής χρονιάς. Στο τέλος, ευχήθηκαν σε μαθητές, γονείς και δασκάλους να περάσουν  ένα καλό καλοκαίρι! !!

Δημοσιεύθηκε στην Γενικά, Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.