Οι μαθητές της Ά Τάξης έστειλαν χειρόγραφη αλληλογραφία!!!

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου οι μικροί μαθητές της πρώτης, αφού καλωσόρισαν επίσημα την άνοιξη με την ευκαιρία της εαρινής ισημερίας λέγοντας τα κάλαντα, στη συνέχεια κατηφόρησαν μέχρι το ταχυδρομείο της πόλης τους, για να στείλουν τα γράμματα που έγραψαν στην τάξη. Ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία για τους λιλιπούτειους πρωταγωνιστές, που τους έδωσε την ευκαιρία να γνωρίσουν ολοκληρωμένα τη διαδικασία της χειρόγραφης αλληλογραφίας και  της αποστολής της. Ευχαριστίες σε όλους όσοι συνέβαλαν  στην επιτυχία της δράσης και ιδιαίτερα τον διευθυντή των ΕΛ.ΤΑ. Αγρινίου κ.  Κατσιμάρδο αλλά και τα κεντρικά των ΕΛ.ΤΑ. της Αθήνας που μας πρόσφεραν δωρεάν γραμματόσημα και βιβλία.

Οι δάσκαλοι της τάξης : Κων/νος Παππάς (Α1) και Ελένη Γράψα (Α2)

Κατηγορίες: Γενικά, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικά, Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.