Επίσκεψη της Α΄ τάξης στον ραδιοφωνικό σταθμό “Ράδιο Αγρίνιο”

Την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου οι μαθητές της Α τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν με τους δασκάλους τους κ. Κων/νο Παππά και κα. Ελένη  Γράψα τον ραδιοφωνικό σταθμό «Ράδιο Αγρίνιο» που εκπέμπει στους 102,2 μεγακύκλους στα FM. Εκεί ο ιδιοκτήτης του σταθμού κος Παναγιώτης Αυγέρης ξενάγησε τους μικρούς μαθητές στους χώρους του σταθμού, έκανε εγγραφή του παραδοσιακού τραγουδιού «Βρέχει βρέχει» και «έβγαλε» ζωντανά τις παιδικές φωνούλες «στον αέρα». Ήταν στ’ αλήθεια μια ξεχωριστή εμπειρία, πρωτόγνωρη σχεδόν για όλους!

Στην επίσκεψη συμμετείχε ενεργά και η νοσηλεύτρια του σχολείου μας κ. Αριστέα Βίτσα. Ευχαριστούμε από καρδιάς τον κ. Αυγέρη που μας φιλοξένησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και μας απέδειξε ότι τα όνειρα γίνονται πραγματικότητα, όταν το θέλουμε πολύ.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκπαιδευτικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.