Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Την Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου, πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου από τους μαθητές και τις μαθήτριες της  Ε΄τάξης και τους εκπ/κούς της τάξης, Χρήστο Κυριαζή και Χριστίνα Παππά. Την επιμέλεια των τραγουδιών και της ορχήστρας είχε ο εκπ/κός Μουσικής Ανδρέας Λανάρας.

Μέσα από τις αφηγήσεις διαλόγου, τα θεατρικά δρώμενα και τα τραγούδια οι μαθητές και οι μαθήτριες μάς μετέφεραν σε μια από τις πιο λαμπρές σελίδες των δημοκρατικών αγώνων του λαού μας, στην εξέγερση του Πολυτεχνείου, καθώς και στα γεγονότα που προηγήθηκαν και όσα ακολούθησαν με τη μορφή του χρονικού.

Στιγμιότυπα της γιορτής μας

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.