Ενημέρωση για την οδική ασφάλεια από την Τροχαία Αγρινίου

Την Τρίτη, 6 Νοεμβρίου, οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων παρακολούθησαν στο σχολείο μας ενημέρωση για την οδική ασφάλεια από την Τροχαία Αγρινίου, στο πλαίσιο του προγράμματος κυκλοφοριακής αγωγής  για την αποφυγή και πρόληψη των τροχαίων ατυχημάτων.

Ιδιαίτερη έμφαση δόθηκε στην οδική συμπεριφορά των μικρών μαθητών σαν πεζοί, σαν επιβάτες στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου και σαν οδηγοί ποδηλάτου, ένα σύνηθες μέσο μετακίνησης των παιδιών της ηλικίας αυτής.

Ήταν  μια απαραίτητη και χρήσιμη ενημέρωση για τους μαθητές και τις μαθήτριες και θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Τροχαία Αγρινίου για την προσφορά της.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικά, Επικαιρότητα, Επιμόρφωση. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.