ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ ΣΕ ΜΑΘΗΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Οι μαθητές του σχολείου μας με την κ. Μαρίνα Κουτσοσπύρου, υπεύθυνη εκπαιδευτικό του μαθήματος των Καλλιτεχνικών, έλαβαν μέρος στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής 2017-2018 με θέμα « Τα παιδιά ονειρεύονται το μέλλον  τους». Την οργάνωση του διαγωνισμού είχε η Παιδική Πινακοθήκη Ελλάδας σε συνεργασία με το Ίδρυμα της Μαριάννας Β.  Βαρδινογιάννη .

Μέσα  από  χιλιάδες συμμετοχές διακρίθηκε η ζωγραφιά του μαθητή μας της Γ1 τάξης,  Ταξιάρχη Λανάρα.

Την Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018 , πραγματοποιήθηκε στο ξενοδοχείο NJV Athens Plaza στην  Αθήνα, η απονομή των βραβείων από την κ. Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη, τον Καθηγητή Μιχάλη Αρφαρά, Αντιπρύτανη της Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών και τον κ. Τάκη Μαυρωτά, διευθυντή του Εικαστικού Προγράμματος του « Ιδρύματος Βασίλη και Μαρίνας Θεοχαράκη».

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας και μαθήτριές μας για τη συμμετοχή τους στον διαγωνισμό και ιδιαίτερα στον Ταξιάρχη και φυσικά συγχαρητήρια στην κ. Μαρίνα Κουτσοσπύρου για τη  καθοδήγηση και τη στήριξή της.

Ακολουθούν φωτογραφίες από την απονομή βράβευσης.

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.