Εορτασμός της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου

oktovrios  Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή για την επέτειο του «ΟΧΙ» από τους μαθητές και τις μαθήτριες της  Δ΄ τάξης και τις εκπ/κούς τους, Τέλιου Ελένη και Γράψα Ελένη.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας παρουσίασαν το χρονικό του αλβανικού έπους, της κατοχής, της εθνικής αντίστασης και της απελευθέρωσης με δραματοποιήσεις, θεατρικά, τραγούδια και ηχητικά ντοκουμέντα.

Μας τίμησαν ιδιαίτερα με την παρουσία τους ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας, κ Χρήστος Κολοβός και ο Σχολικός Σύμβουλος της περιφέρειάς μας κ Αλέξιος Μαστρογιάννης.

Την ημέρα της εθνικής εορτής, το Σάββατο 28 Οκτωβρίου,οι μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων έλαβαν μέρος στη μαθητική παρέλαση.

IMG-6e45d26187a663260ab12a9fb9a3bb5e-V IMG-3914ac6a075fb204be618e589cdbce02-V IMG-3cdcca1991260a536eec07bb756a424a-V

Δημοσιεύθηκε στην Γενικά, Εκδηλώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.