Μια όμορφη βραδιά στο “Άνεσις”

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η παράσταση κουκλοθέατρου “Όταν ο Αίσωπος συνάντησε τον λύκο, την αλεπού  και τ΄άλλα ζώα…” που έδωσε η Α2 τάξη την  Πέμπτη 8 Ιουνίου, στο πλαίσιο του Μαθητικού Πολιτιστικού Θεατρικού Φεστιβάλ στον κινηματογράφο “Άνεσις”. Στην είσοδο σε υποδεχόταν η έκθεση των έργων ζωγραφικής της Ε τάξης.

Η αίθουσα του κινηματογράφου γέμισε με γονείς,  μαθητές του σχολείου μας και άλλους θεατές που απόλαυσαν την όμορφη παράσταση. Οι μικροί χαριτωμένοι πρωταγωνιστές, τα τραγούδια και η ορχήστρα της Ε τάξης έδωσαν μια άψογη παράσταση. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς μας που την οργάνωσαν: Ιωάννα Αναστασοπούλου, Χρήστο Κυριαζή και Μαρία Φερεντίνου!

Η παράσταση δόθηκε την επομένη και στο σχολείο μας, ώστε να την απολαύσουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.