Μια όμορφη βραδιά στο «Άνεσις»

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η παράσταση κουκλοθέατρου «Όταν ο Αίσωπος συνάντησε τον λύκο, την αλεπού  και τ΄άλλα ζώα…» που έδωσε η Α2 τάξη την  Πέμπτη 8 Ιουνίου, στο πλαίσιο του Μαθητικού Πολιτιστικού Θεατρικού Φεστιβάλ στον κινηματογράφο «Άνεσις». Στην είσοδο σε υποδεχόταν η έκθεση των έργων ζωγραφικής της Ε τάξης.

Η αίθουσα του κινηματογράφου γέμισε με γονείς,  μαθητές του σχολείου μας και άλλους θεατές που απόλαυσαν την όμορφη παράσταση. Οι μικροί χαριτωμένοι πρωταγωνιστές, τα τραγούδια και η ορχήστρα της Ε τάξης έδωσαν μια άψογη παράσταση. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς μας που την οργάνωσαν: Ιωάννα Αναστασοπούλου, Χρήστο Κυριαζή και Μαρία Φερεντίνου!

Η παράσταση δόθηκε την επομένη και στο σχολείο μας, ώστε να την απολαύσουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες.

Δημοσιεύθηκε στην Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.