«Γίνε η αλλαγή: Όλοι μαζί για ένα καλύτερο Διαδίκτυο»

DSC07006Με αφορμή τον εορτασμό της ημέρας του ασφαλούς διαδικτύου στις 7 Φεβρουαρίου 2017, μαθητές και μαθήτριες της Στ΄ τάξης μάς ενημέρωσαν σήμερα για τον ρόλο του διαδικτύου στην εκπαίδευση και στη γνώση και κυρίως για τους βασικούς κανόνες ασφάλειας της χρήσης του. Κρατώντας αφίσες και όμορφα πλακάτ, που ζωγράφισαν στο μάθημα των Εικαστικών και με την επιμέλεια της εκπ/κού της Πληροφορικής του σχολείου μας Φωτεινής Ράπτη,  έδωσαν στα παιδιά χρήσιμες πληροφορίες και συμβουλές ασφάλειας και προστασίας για το ψηφιακό περιβάλλον.

Δημοσιεύθηκε στην Παγκόσμιες μέρες. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.