«Συνταξιδιώτες στο ‘’Θετικό Ταξίδι’’ του Δήμου μας και τα Τριτάκια του Σχολείου μας»

ΑΜΕΑ-8Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα του Δήμου μας για συμμετοχή “Σ’ ένα θετικό ταξίδι με χαρισματικά άτομα με ειδικές ικανότητες “, οι μαθητές της Γ΄ Τάξης μαζί με τις εκπαιδευτικούς Ευαγγελία Λιάτσου και  Καλλιόπη Σελιμά, επισκέφτηκαν στις 1 & 2 Δεκεμβρίου τη Δημοτική Αγορά της πόλης.
Εκεί, μαζί με τους μαθητές της ΕΛΕΠΑΠ και του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου, συνεργάστηκαν και κατασκεύασαν Χριστουγεννιάτικες συνθέσεις που θα κοσμούν τις γιορτινές μέρες τη Δημοτική Αγορά μας. Με την καθοδήγηση των υπεύθυνων της δράσης, οι μαθητές και των τριών σχολείων, γνωρίστηκαν, συνεργάστηκαν και χάρηκαν για την όμορφη συνεργασία τους.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.