Τηλεδιάσκεψη για ασφαλές διαδίκτυο

telediaskepsi2Την Πέμπτη στις 5 Μαρτίου 2015 έγινε ημερίδα μέσω τηλεδιάσκεψης στο σχολείο μας με θέμα: “Ασφαλής πλοήγηση στο διαδίκτυο”. Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, από τις 11:00 – 12:15, έγινε σύνδεση, μέσω του σχολικού δικτύου, με την αστυνομία και την υπηρεσία ηλεκτρονικού εγκλήματος, όπου μας ενημέρωσαν για τους κινδύνους του διαδικτύου και τα μέτρα προστασίας που μπορούμε να πάρουμε. Την παρουσίαση παρακολούθησαν μαθητές της Ε’ τάξης του σχολείου μας. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και ουσιαστική η ομιλία της ψυχολόγου αλλά και των υπολοίπων ομιλητών για το συγκεκριμένο θέμα.

Στην εικόνα βλέπετε τα τηλέφωνα και την διεύθυνση της ιστοσελίδας όπου μπορείτε να απευθυνθείτε, αν χρειαστεί, αλλά και για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες.

Η υπεύθυνη της εκδήλωσης
Φωτεινή Ράπτη

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκπαιδευτικά, Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.