Επιλογή έργου μαθητών του σχολείου μας για το ημερολόγιο του δήμου Αγρινίου με θέμα την Ελιά και το λάδι

αρχείο λήψης (1)Στον καλλιτεχνικό διαγωνισμό του δήμου Αγρινίου με θέμα την ελιά και το λάδι συμμετείχαν 647 μαθητές της Ε’ και Στ’ Δημοτικού από 17 σχολεία του Δήμου Αγρινίου. Στην έκθεση του καλλιτεχνικού διαγωνισμού που ακολούθησε εκτέθηκαν όλα τα έργα των μαθητών σε αίθουσα της Δημοτικής Αγοράς του Δήμου Αγρινίου.
Τα έργα έκριναν η Κριτική Επιτροπή του Καλλιτεχνικού Εργαστηρίου Αγρινίου αποτελούμενη από τον Καλλιτεχνικό Δ/ντη Χρήστο Γαρουφαλή και τους δασκάλους ζωγραφικής Μαχαλιώτη Μαρία και Πανή Δημήτριο.
Βραβεύτηκαν 12 έργα των παρακάτω μαθητών των Δημοτικών Σχολείων.

Το έργο που βρίσκεται στο μήνα Οκτώβριο είναι  της Γεωργίου Σταυριανής και του Καραντζούνη Γρηγόρη που είναι μαθητές του Στ1 του σχολείου μας. Συγχαρητήρια στους 2 μαθητές στους υπόλοιπους διακριθέντες και σε όλους τους συμμετέχοντες.

Κατηγορίες: Εκπαιδευτικά, Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.