Παρουσία του σχολείου μας στην τελετή αφής της Ολυμπιακής Φλόγας των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων SOCHI 2014 στην κεντρική πλατεία της πόλης μας

DSC04596Σήμερα το μεσημέρι, λίγο πριν τις 14:00 η πόλη μας, στην κεντρική πλατεία, υποδέχτηκε την  Φλόγα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων SOCHI 2014.  Στους χαιρετισμούς του  Δημάρχου Αγρινίου κ. Παύλου Μοσχολιού, του εκπροσώπου Οργανωτικής Επιτροπής ΄΄SOSHI 2014 και του εκπροσώπου Ε.Ο.Ε έγινε λόγος, μεταξύ άλλων, για τα μηνύματα του Ολυμπισμού, της πανανθρώπινης ειρήνης και της συναδέλφωσης των λαών. Το Ιερό Φως θα μεταφέρουν 250 λαμπαδηδρόμοι και θα περάσει από 33 πόλεις και 23 νομούς της χώρας.

Κοιτάζοντας την Ολυμπιακή Φλόγα

κείμενο του εκπ/κού του σχολείου μας, κ. Χρ. Κυριαζή

Η αφή της φλόγας

από τη μαθήτρια Αγγελική Χαλβαντζή

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.