Μαθήματα γλυπτικής σε μαθητές του σχολείου μας από τον γλύπτη κ. Βασίλη Παπασάικα!

Στα πλαίσια της υλοποίησης του προγράμματος Comenius για το μήνα Φεβρουάριο είχε προγραμματιστεί να επισκεφτούμε έναν γλύπτη στο εργαστήριό του, να πάρουμε απλά μαθήματα γλυπτικής και μετά να κατασκευάσουμε τα δικά μας έργα. Αυτό έγινε στο εργαστήριο του κ. Παπασάικα, στο Καινούριο, όπου σε δυο απογεύματα ο κ. Παπασάικας έδειξε με απλό και πολύ κατατοπιστικό τρόπο όλα τα στάδια για την κατασκευή μιας μάσκας σε δέκα μαθητές μας. Εμείς στο σχολείο κάναμε δικά μας έργα τα οποία σύντομα θα αναρτήσουμε. Στη δράση αυτή συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί Κυριαζής Χρήστος, Γράψα Ελένη και Καραμπούλη Βασιλική. Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Παπασάικα για τα πολύτιμα, για εμάς, μαθήματα γλυπτικής!

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκπαιδευτικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.