Ανακοινώσεις

1.Συλλογή τροφίμων. Θα πραγματοποιηθεί συλλογή τροφίμων με πρωτοβουλία του Δήμου Αγρινίου, της Β΄ ΕΛΜΕ Αιτ/νίας και του Συλλόγου Εκπ/κών Πρωτ. Εκπ/σης Αγρινίου τα οποία θα διανεμηθούν από τους συνδιοργανωτές σε οικογένειες μαθητών της πόλης μας που έχουν ανάγκη. Παρακαλούνται οι οικογένειες που έχουν τη δυνατότητα να συνεισφέρουν, να στείλουν τρόφιμα με τα παιδιά τους στο σχολείο μέχρι 17 Δεκεμβρίου για το σκοπό αυτό.

2.Επίδοση βαθμολογίας. Η επίδοση της βαθμολογίας για το Α΄ τρίμηνο θα γίνει στις 19 Δεκεμβρίου και ώρα έναρξης 11:45.

3.Διοργάνωση bazaar στο σχολείο. Στις 19 Δεκεμβρίου, ημέρα επίδοσης της βαθμολογίας, θα υπάρχει bazaar στο σχολείο με χριστουγεννιάτικα είδη, τα οποία θα έχουν κατασκευάσει οι μαθητές μας. Παρακαλούμε όπως το στηρίξετε, γιατί τα έσοδα από την πώληση αυτών των αντικειμένων θα δοθούν στοΧαμόγελο του παιδιού που λειτουργεί στην πόλη μας.

4.Εκκλησιασμός. Την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου θα εκκλησιαστούμε στην Μητρόπολη. Όποιος θέλει μπορεί να νηστέψει για να κοινωνήσει.

Ο Δ/ντής του σχολείου

Βλάχος Γεώργιος

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.