31 Οκτωβρίου: Παγκόσμια ημέρα Αποταμίευσης

Εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σήμερα στο σχολείο μας από το κατάστημα του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου που βρίσκεται στην οδό Ηλία Ηλιού για την αποταμίευση. Ο Δ/ντής του καταστήματος, κ. Κούσης, μίλησε στους μικρούς μαθητές για την ημέρα την αποταμίευσης και για την αξία της πράξης αυτής. Κατόπιν διαβάστηκε από την δασκάλα του σχολείο μας, Γράψα Ελένη,  το σχετικό με την αποταμίευση παραμύθι ‘Η Τσεπούλα και ο Κουμπαράκος’. Στο τέλος μοιράστηκαν κουμπαράδες σε όλους τους μαθητές  της Ε΄και της Στ΄ που πήραν μέρος στην εκδήλωση.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Κούση και τον κ. Δημόπουλο καθώς και την υπηρεσία του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου για την εκδήλωση αυτή. Επίσης του ευχαριστούμε για το βιβλίο που μας έστειλαν “Αποταμίευση και διαχείριση χρήματος στην ελληνική αγορά’.

Δείτε χαρακτηριστικά έργα των παιδιών

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.