Εγγραφές μαθητών στην Α΄Δημοτικού

Δικαιολογητικά εγγραφής μαθητών στην Α΄ τάξη

(Οι εγγραφές πραγματοποιούνται από 1 έως 21 Ιουνίου)

1. Πιστοποιητικό γέννησης (πρόσφατο)

2. Αποδεικτικό στοιχείο (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ) από το οποίο φαίνεται ο τόπος κατοικίας

3. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

4. Πιστοποιητικό οδοντολογικής, καρδιολογικής και οφθαλμολογικής εξέτασης

5. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου

6. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Δίνεται το έντυπο από το σχολείο και επιστρέφεται συμπληρωμένο το Σεπτέμβριο). Το Ατομικό Δελτίο Υγείας συμπληρώνεται από γιατρούς  Παιδιατρικής, Παθολογίας, ή Γενικής Ιατρικής (υπ. αριθμ. 16608/11-4-2012 έγγραφο του ΕΟΠΥΥ).

Σύμφωνα με το υπ. αριθμ.  Φ. 6261/44789/Γ1/ 23-4-2012 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας τα πιστοποιητικά καρδιολογικής και οφθαλμολογικής εξέτασης μπορούν να κατατεθούν μέχρι 10 Σεπτεμβρίου 2012.

Για τη διευκόλυνσή σας μπορείτε να κατεβάσετε την Φόρμα Εγγραφής και το Ατομικό Δελτίο Υγείας.

Πατήστε εδώ για να δείτε την σχολική περιφέρεια του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αγρινίου

Βλάχος Γεώργιος

Κατηγορίες: Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.