Δυναμική παρουσία του σχολείου μας στις εκδηλώσεις-αγώνες προς τιμή του μαραθωνοδρόμου Μ. Κούση την Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία την Κυριακή 18 Μαρτίου 2012 ο λαϊκός ανώμαλος δρόμος προς τιμή του μεγάλου Αγρινιώτη αθλητή ‘Μιχάλη Κούση’.

Στον αγώνα αυτό συμμετείχαν αρκετά παιδιά του σχολείου μας και μάλιστα με απόλυτη αγωνιστική επιτυχία.

Πριν το συγκεκριμένο αγώνα πραγματοποιήθηκαν στην κεντρική πλατεία του Αγρινίου, αγωνίσματα στίβου σε παιγνιώδη μορφή στα πλαίσια των εκδηλώσεων των Kids Athletics ώστε να μπορέσουν τα παιδιά να εξοικειωθούν με το στίβο και να τον αγαπήσουν.

Το σχολείο μας συμμετείχε με 35 μαθητές οι οποίοι χωρίστηκαν σε οκτώ ομάδες και διαγωνίστηκαν μεταξύ τους σε διάφορα παιγνιώδη αγωνίσματα, όπως σκυταλοδρομία με εμπόδια, ρίψη ελαστικής μπάλας, άλμα επί κοντώ κ.τ. λ.

Το κέφι και η αγωνιστικότητα περίσσευαν και η εμπειρία από την πρωτόγνωρη αυτή εκδήλωση ήταν τόσο σημαντική ώστε τα παιδιά θα την έχουν έντονα χαραγμένη στη μνήμη τους.

Κατηγορίες: Επικαιρότητα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.