Διάκριση του σχολείου μας σε αθλητικούς αγώνες

Στις 19/12 ημέρα Δευτέρα διεξήχθη στο Δημοτικό Πάρκο Αγρινίου ο σχολικός αγώνας σε ανώμαλο έδαφος Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού Αιτ/νίας. Συμμετείχαν σχολεία απ όλο το νομό και ιδιαίτερα από Ναύπακτο, Μεσολόγγι και Αστακό.

Δίνοντας σημασία στην συμμετοχή, το σχολείο μας μετά από εσωτερικούς αγώνες που έγιναν συμμετείχε με 3 μαθητές. Τους

1)      Καλαντζή Κωνσταντίνο

2)      Πλαβό Δημοσθένη

3)      Γκιολένα Αγκουστίμ

Και με 3 μαθήτριες

1)      Ντάτση Θεοδώρα

2)      Κτενά Εριέττα

3)      Σταμούλη Ελένη

Στους αγώνες λοιπόν που πραγματοποιήθηκαν η Ντάτση Θεοδώρα της ΣΤ΄ τάξης τερμάτισε στην πρώτη θέση, ενώ η Κτενά Εριέττα της Ε΄ τάξης τερμάτισε στην τέταρτη θέση. Τέταρτος επίσης τερμάτισε και ο Γκιολένα Αγκουστίμ της Ε΄ τάξης.

Το σχολείο μας τερμάτισε στην πρώτη θέση στην ομαδική βαθμολογία Δημοτικών Σχολείων σε ολόκληρο το νομό.

Οφείλουμε συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ας αποτελέσει ο αγώνας αυτός κίνητρο για ακόμη μεγαλύτερη συμμετοχή και συνεχή άσκηση απ’ όλους.

Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικά. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.